Nowa aplikacja Kwarantanna domowa

Komendant Wojewódzki policji w gdańsku przypomina że osoby objęte Kwarantanna mają obowiązek korzystania z aplikacji ''Kwarantanna domowa''. Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Można ją pobrać ze sklepu Google Play lub App Store.

Szanowni Państwo, na prośbę Wydziału Ochrony Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Kartuzach, poniżej publikujemy wykaz mobilnych punktów pobrań COVID – 19 znajdujących się na terenie województwa pomorskiego.

Zbliża się okres grypy. Warto wiedzieć, że grypa przenosi się jak COVID-19, choć jest mniej zaraźliwa; często ma podobne objawy, ale zwykle jest mniej groźna i łatwiej jej uniknąć, ponieważ istnieją skuteczne leki i szczepionki. Jak jednak zaznacza WHO, obie choroby trudno od siebie odróżnić na podstawie objawów.

9 czerwca 2020 roku (wtorek) przy strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonii odbyła się symboliczna uroczystość przekazania samochodu pożarniczego ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4 marki Volvo. Symboliczność dzisiejszej uroczystości wynika z faktu, iż pojazd pojawił się w jednostce już na początku grudnia 2019, ale dopiero dzisiaj odbyło się oficjalne przekazanie auta jednostce OSP w Koloni.