[Dla niewidomych: na grafice widoczny jest telefon komórkowy z napisami Gmina Kartuzy ogłasza]ła waga aptekarska na stole, a w górnym prawym rogu lekko widoczny herb Kartuz

Nowa aplikacja Kwarantanna domowa

Komendant Wojewódzki policji w gdańsku przypomina że osoby objęte Kwarantanna mają obowiązek korzystania z aplikacji ''Kwarantanna domowa''. Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Można ją pobrać ze sklepu Google Play lub App Store.

Aplikacja to nie tylko pomoc dla służb, które odpowiadają za kontrolę odbywania Kwarantanny, ale i spora pomoc także dla jej użytkowników. Daje możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze.

  

Każdego dnia rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową. Na dzień dzisiejszy w województwie pomorskim na kwarantanną domową objętych jest 24 tysiące osób. To osoby, które miały kontakt z ludźmi zakażonymi SARS-Cov-2.

Obowiązkową 10-dniową kwarantanną są objęte wszystkie osoby wjeżdżające do Polski. Z kwarantanną domową wiążą się pewne obowiązki. To między innymi zakaz opuszczania miejsca, w którym odbywamy kwarantannę, nałożony po to, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno osobom objętym kwarantanną, jak i ich bliskim lub sąsiadom.

W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię - 22 165 57 44.

Zadbaj o siebie i innych korzystając z aplikacji „Kwarantanna domowa”.

Więcej na stronie: www.gov.pl/kwarantannadomowa