Szanowni Nauczyciele, Dyrektorzy, Pracownicy Oświaty!

Dzisiaj w Kiełpinie, w miejscowej szkole, odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. (Więcej zdjęć na naszym Facebooku "Kartuzy Stolica Kaszub").

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach otrzymała dofinansowanie w ramach programu ERASMUS na dwa projekty: „Matematyka Europejczyka - kreatywny nauczyciel kluczem do rozwijania kompetencji STEAM u uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” oraz „Akademia małego inżyniera – rozwój kompetencji matematycznych oraz w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii oraz kompetencji językowych uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach”.

Z przykrością informuję, że w związku z bieżącą sytuacją związaną z Covid-19 w powiecie kartuskim, w trosce o bezpieczeństwo młodzieży,

Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kazimierza w Kartuzach uzyskała dofinansowanie projektu „Szkoła na miarę Europy” w wysokości 21.694 euro w ramach programu Erasmus plus, akcja KA101.

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prokowie znalazła się wśród placówek, do których 21 września  Państwowy Instytut Badawczy NASK – operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – przekazał 25 tabletów.