Szanowni Nauczyciele, Dyrektorzy, Pracownicy Oświaty!

 
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, spełnienia wszystkich planów i zamierzeń. To dzięki Państwu młode pokolenie mieszkańców naszej gminy wzrasta w poczuciu przywiązania do wartości, które wszyscy szczególnie cenimy.
 
Życzę Państwu, aby codzienny trud związany z przekazywaniem wiedzy i umiejętności oraz wychowaniem młodzieży dawał Państwu wiele satysfakcji wewnętrznej.
 
Dyrektorom placówek oświatowych życzę szczególnie satysfakcji z zarządzania wspaniałą kadrą pedagogiczną, zaś pracownikom oświaty, których praca jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania szkoły, życzę udanej współpracy z nauczycielami, dyrektorami oraz uczniami.
 
Wszyscy Państwo w obecnych niełatwych czasach jesteście najbardziej narażeni na oddziaływanie panującej na świecie epidemii. Należy się Wam za to szacunek, uznanie i wsparcie.
 
Dziękuję.
 
Z poważaniem
Mieczysław Grzegorz Gołuński
Burmistrz KartuzOpis dla osób niewidomych: na zdjęciu widzimy dziewczynkę przy tablicy. Napis na tablicy: "14 października Dzień Edukacji Narodowej / Naszym nauczycielom i pracownikom szkolnym / życzymy wszystkiego najlepszego". Widać też logo Kartuz z napisem "Kartuzy Stolica Kaszub".