tereny wiejskie

[Dla niewidomych: na zdjęciu Burmistrz Kartuz wraz ze swoim zastępca gratuluja właścicielowi firmy JKS z Mezowa]

Przed nami kolejne remonty dróg i inne inwestycje głównie na terenach sołectw Kaliska, Głusino i Mezowo. W mieście powstanie kilka nowych miejsc postojowych oraz wyremontowany zostanie parking przy ul. Piłsudskiego.

Wkrótce ruszą prace remontowe dróg w kilku sołectwach gminy Kartuzy: Głusino, Bącz, Łapalice, Staniszewo, Kolonia, Sianowo i Kiełpino.

Pozyskujemy kolejne środki by wesprzeć ważne, gminne inwestycje. Dzisiaj, 19. lipca Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz podpisał Umowę z Ryszardem Świlskim Wicemarszałkiem Województwa Pomorskiego na modernizacje drogi gruntowej na terenie sołectwa Stara Huta.

Do 2. grudnia 2019r. w Brodnicy Górnej powstanie przyrodnicza ścieżka edukacyjna oraz plac zabaw przy Szkole Podstawowej. W postępowaniu przetargowym w dniu 21. sierpnia br. wyłoniono wykonawcę inwestycji. Z tego powodu w piątek 30. sierpnia w kartuskim urzędzie Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy firmy Union Invest Sp. z o.o. z Lipusza.

Dzisiaj Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz podpisał umowę z Karolem Marcińskim właścicielem firmy Brukmar, która wygrała przetarg na modernizację dróg gminnych na terenach wiejskich w miejscowościach: Bącz, Głusino, Kolonia, Sianowska Huta, Nowa Huta i Mirachowo.