5 lipca odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych w tym roku koncertów w ramach 38. Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Gotyckie wnętrze kartuskiej kolegiaty wypełniła muzyka od Renesansu po XX wiek. A muzyczne doznania zapewnili wspaniali artyści:

Tak jak zapowiadaliśmy, w piątkowy wieczór, 28 lutego na scenie Kartuskiego Centrum Kultury pojawiła się solidna dawka dobrej, różnorodnej muzyki. Połączenie rockowego brzmienia gitarowego, algo rapu czy hip-hopu z jazzem to mieszanka zaskakująca, ale też na tyle interesująca, że... zabrakło biletów.

Niespełna dwa tygodnie temu mieliśmy okazję osobiście uczestniczyć w dwudniowym święcie jazzu w Kartuzach. Doroczny cykl Kartuzy Jazz Bass Days przyciągnął ogromną liczbę fanów. Niemal tradycja jest już, że ''kartuskie święto jazzu'' poprowadził niezastąpiony w roli konferansjera Przemek Dyakowski.

Właśnie zakończył się drugi dzień Kartuzy Jazz Bass Days 2019. Tak ogromnego zainteresowania nie spodziewaliśmy się! Tego dnia na sali widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury zabrakło miejsc za co możemy jedynie serdecznie przeprosić. 

Za nami pierwszy dzień. Ze względu na żałobę narodową po śmierci Jana Olszewskiego o godz. 19:00, a nie jak planowaliśmy o 18:30 rozpoczął się pierwszy z cyklu koncertów Kartuzy Jazz Bass Days. Tradycyjne ''święto jazzu w Kartuzach'' poprowadził niezastąpiony w roli konferansjera Przemek Dyakowski.

W sobotę, 3 listopada w sali Kartuskiego Centrum Kultury odbył się koncert z cyklu Zaduszki Jazzowe. Świetne skomponowana muzyka do tekstów wierszy Kazimiery Iłłakowiczówny stanowiły niewątpliwy atut tego wieczoru.