5 lipca odbył się pierwszy z czterech zaplanowanych w tym roku koncertów w ramach 38. Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Gotyckie wnętrze kartuskiej kolegiaty wypełniła muzyka od Renesansu po XX wiek. A muzyczne doznania zapewnili wspaniali artyści:

organista - Adam Klarecki oraz kwintet dęty Poznań Brass w składzie: Paweł Zadrożniak - trąbka, trąbka piccolo; Sławomir Framski - trąbka, fluegelhorn; Damian Lotycz - waltornia; Tomasz Kaczor - puzon; Jacek Kortylewicz - tuba.

 

Wspaniałe utwory Bacha, Mendelssohna, Haendla czy Chopina w równie wspaniałym wykonaniu zachwycały wszystkich obecnych. Publiczność, choć w bardzo ograniczonej ilości i w bezpiecznych odstępach to poprosiła o bis.

W najbliższą niedzielę, kolejne, drugie spotkanie z Kartuskim Festiwalem Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem, oprócz organów, na których zagra Ewa Polska, usłyszymy nietypowe instrumenty: dudy szkockie, flety irlandzkie i bodhran, nad którymi panować będzie Przemysław Wawrzyniak.

Serdecznie zapraszamy do kartuskiej Kolegiaty w najbliższą niedzielę, 19 lipca zaraz po wieczornej mszy św. na godz. 19:00.

Szczegółowy program dostępny jest pod adresem:
www.festiwal.stolicakaszub.pl