W niedzielę wieczorem, 20 września 2020 dotarł do Kartuz kolejny transport darów z zaprzyjaźnionego z Kartuzami miasta Duderstadt w Niemczech. Wśród przywiezionych darów znalazły się łóżka ortopedyczne dla podopiecznych kartuskiego hospicjum domowego, materace, a także odzież dla osób potrzebujących.

W dniach 18-19 lipca 2020r. w mieście partnerskim Kartuz, Polanicy Zdrój obyła się coroczna impreza pn. ''Pejzaże Qlinarne Polanicy''. W tym roku, na zaproszenie władz Polanicy, po raz pierwszy w imprezie uczestniczyła Gmina Kartuzy. Przypomnijmy, że współpracę Kartuz z Polanicą Zdrój zainicjowały lokalne organizacje społeczne: Towarzystwa Miłośników Kartuz i Polanicy Zdroju.

Szanowni Państwo, 15 czerwca 2020 minął rok od dnia podpisania umowy partnerskiej miast Polanica Zdrój oraz Kartuzy. Przyjaźń mieszkańców Stolicy Kaszub z mieszkańcami pięknego uzdrowiskowego miasta położonego w południowej części Polski formalnie rozpoczęła się 15 czerwca 2019 roku. Stało się to dzięki Towarzystwom: Miłośników Polanicy Zdroju oraz Miłośników Kartuz, które były inicjatorami zawiązania porozumienia.

Młodzież ze Szkoły Katolickiej, Szkoły podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach wraz ze swoimi przyjaciółmi z niemieckich miast Duderstadt i Hamm odwiedziła dzisiaj Burmistrza Kartuz. Około godz. 11, wspólnie ze swoimi opiekunami przybyli do Urzędu Miejskiego.

W dniach 2-6 lipca w Kartuzach gościła delegacja z miasta partnerskiego Duderstadt z Wolfgangiem Nolte Burmistrzem Duderstadt oraz Lotharem Kochem Burmistrzem Honorowym Duderstadt na czele. Delegację tworzyły osoby, którym zawdzięczamy w dużej mierze rozwój partnerstwa: Paul Schneegans Przewodniczący Towarzystwa Niemiecko – Polskiego, Helmut Bernd, Karl-Robert Müller, Udo Unzeitig i Gerd Müller, Horst Joachim Bonitz, Ewa Koch, Alfons Wüstefeld, Ben Thustek i Martin Bereszynski, Hubertus Werner, Ursula Benseler, Andreas Diedrich, Britta Eichner-Ramm, Wolfgang Rudolph.

Od 13 do 16 listopada 2017r. w Kartuzach gościła 4 osobowa delegacja z naszego miasta partnerskiego w Niemczech - Duderstadt, które przewodniczyli: Udo Unzeitig i Hubertus Werner. W poniedziałek, 13 listopada do Kartuz przyjechał specjalny bus, w którym nasi goście przywieźli dary zebrane przez mieszkańców Duderstadt.