Dzisiaj w Kartuzach ustawiono oznaczenia miejsc przystankowych dla autobusów m.in. komunikacji miejskiej, która rusza 2 listopada. Gmina uruchomi dwie linie dla mieszkańców Kartuz oraz sołectw Dzierżążno, Mezowo i Kiełpino: linia nr 1 „Burchardztwo – Kartuzy Prokowska – Burchardztwo” (linia miejska: przejazd po terenie miasta, m.in. na cmentarz w Bilowie oraz na Burchardztwo - szczegóły na mapach poniżej) oraz linia nr 9 „Kartuzy – Mezowo – Kartuzy” (linia sołecka: przejazd po terenie sołectw - informacje szczegółowe na mapach).

Poniżej: LINIA nr 1 (linia miejska):Jak informuje Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz, autobusy zostały uruchomione na okres próbny, do 31 grudnia 2020 roku. Po tym czasie zapadną dalsze decyzje co do funkcjonowania linii w roku 2021.

Gmina Kartuzy w celu uruchomienia i utrzymania linii otrzymała dofinansowanie w wysokości maksymalnej 88 tys. 699 zł z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o Charakterze Użyteczności Publicznej. Umowę podpisali Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich oraz Burmistrz Kartuz.

Poniżej: LINIA nr 9 (linia sołecka):Mapy przejazdów, lokalizacje przystanków, rozkłady jazdy oraz cennik biletów znajdują się na załączonych ilustracjach.

Gmina w ramach zadania uruchomi dwie linie: „Burchardztwo – Kartuzy Prokowska – Burchardztwo” oraz „Kartuzy – Mezowo – Kartuzy”.

Poniżej: CENNIK opłat:


Opis dla osób niewidomych: Na zdjęciach widzimy mapy przejazdów, lokalizacje przystanków, rozkłady jazdy oraz cennik biletów. Widać też Burmistrza i pracowników Urzędu Miejskiego w Kartuzach, którzy ustawiają znaki z informacją o miejscu przystankowym. Jedna z fotografii przedstawia moment podpisania umowy z P.A. „Gryf” (na dole).

Poniżej: MATERIAŁ fotograficzny:
Warto dodać, że usługi transportowe na zlecenie Gminy będzie świadczył lokalny przewoźnik, Przedsiębiorstwo Autobusowe "Gryf". Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, Skarbnik Kartuz Alicja Szwaba oraz p. Paweł Misiak, dyrektor ds. organizacji przewozów i administracji w firmie P.A. "Gryf".

Jak poinformował przedstawiciel przewoźnika, bilety będzie można kupić bezpośrednio u kierowcy lub w kasie firmy na ul. Dworcowej w Kartuzach. W autobusach będą respektowane przepisy sanitarne związane z epidemią – pasażerowie będą musieli wyposażyć się w maseczki, aktualnie maksymalne obłożenie miejsc w autobusie wynosi 30 procent.


Informacja dla osób niewidomych do pobrania po wejściu w linki na dole:

Rozkład jazdy linia 1
Rozkład jazdy linia 9
Cennik
Mapa przejazdu linia 1
Mapa przejazdu linia 9