Fundacja ''Wychowanie przez Sport'' była inicjatorem i organizatorem spotkania lekkoatletycznego dla uczniów szkół podstawowych na kartuskim stadionie. Spotkanie przybrało formę mini meetingu lekkoatletycznego z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Z wielką przyjemnością informujemy, że Krzysztof Rożnicki, 17-letni zawodnik Gminnego Klubu Sportowego Cartusia Kartuzy, wczoraj we Włocławku zdobył mistrzostwo Polski seniorów w biegu na 800 m, osiągając wynik 1.47.73. Wyprzedził bardziej doświadczonych i o wiele starszych od siebie rywali, m.in. Michała Rozmysa i Mateusza Borkowskiego.

Rozpoczęła się IV edycja Kartuskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn: Mak Dach Goręczyno, Forma Kartuzy, Auto Mark Kartuzy, Magmar Prokowo, Samorząd Kartuzy, All Fors Cars Kartuzy. Miejscem rywalizacji jest niezmiennie kartuski Orlik.

Choć kartuski stadion jeszcze nie otwarty to już trenujący na nim lekkoatleci dają nam mnóstwo sportowych emocji. Imponujący czas uzyskał zawodnik sekcji lekkoatletycznej GKS Cartusia Kartuzy - Krzysztof Różnicki. Podczas sprawdzianu zawodników w miniona środę (17 czerwca 2020) padł wynik na poziomie europejskiej czołówki.

Miniony tzw. "długi weekend" na sportowo potraktowali kartuscy kolarze. W drugiej edycji MTB Energy wystartowali m.in. reprezentanci grupy rowerowej MTB Start Kartuzy. Zawodnicy z logo Kartuz dali się we znaki przeciwnikom.

Doskonała forma pływaków CARTUSII w kategorii młodzików na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Lęborku. CARTUSIA na drugim miejscu w klasyfikacji medalowej zawodów. Do tego Michalina Grzech najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii młodziczek 2007, Natalia Formela najlepszą zawodniczką w kategorii młodziczek 2008. 

Wkrótce kolejna runda spotkań w piłce nożnej. Do IV-ligowej drużyny GKS Cartusia 1923 dołączyło trzech wyróżniających się na boiskach juniorów.

W środę, 19 lutego w Kartuskim Centrum Kultury odbyła się 5. Kartuska Gala Sportu. To coroczne spotkanie jest okazją do podziękowania wszystkim sportowcom za miniony rok, za ich wysiłek, trud i wspaniałe wyniki, które niejednokrotnie dostarczały nam, kibicom wielu emocji. To także świetna okazja do podziękowania trenerom, klubom sportowym za wysoki poziom szkolenia, który w ubiegłym roku uplasował gminę Kartuzy na 3. miejscu w Polsce w gminach do 50. tys. mieszkańców. W tej samej kategorii 1. miejsce w Polsce uzyskał klub GKS Cartusia Kartuzy, w którym najlepsze wyniki osiągnęła sekcja kolarska, tuż przed sekcją zapasów i lekkoatletyczną.