Od sierpnia do listopada trwał 9. Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Kartuz. Zgłoszenia amatorów przyjmował inicjator i koordynator turnieju, trener środowiskowy na Kompleksie Boisk Orlik 2012 w Grzybnie - Jerzy Sieciechowski. Tam też odbywały się kolejne spotkania meczowe.

Historyczny sukces osiągnęli uczniowie kartuskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika, wygrywając finał XLVI Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Tenisie Stołowym Chłopców.

Mariusz Pawłowski oraz Jerzy Sieciechowski, trenerzy środowiskowi na „Orliku” w Grzybnie, zapraszają wszystkich chętnych do udziału w VI Turnieju Tenisowym „Grzybno 2017”. Zapisy potrwają najpóźniej do 7 lipca, zostaną zakończone z chwilą otrzymania 16 zgłoszeń. Na tę chwilę (czwartek rano, 29 VI) zajętych jest 7 miejsc. Zapisy pod numerem telefonu 606 654 052. Rywalizacja potrwa całe lato, zaś terminy meczów będą dostosowywane do czasu wolnego zawodników. Na zwycięzców czekają puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Kartuzy.