Fundacja ''Wychowanie przez Sport'' była inicjatorem i organizatorem spotkania lekkoatletycznego dla uczniów szkół podstawowych na kartuskim stadionie. Spotkanie przybrało formę mini meetingu lekkoatletycznego z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Choć kartuski stadion jeszcze nie otwarty to już trenujący na nim lekkoatleci dają nam mnóstwo sportowych emocji. Imponujący czas uzyskał zawodnik sekcji lekkoatletycznej GKS Cartusia Kartuzy - Krzysztof Różnicki. Podczas sprawdzianu zawodników w miniona środę (17 czerwca 2020) padł wynik na poziomie europejskiej czołówki.

Zapraszamy na doroczny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM. W Kiełpinie spotkamy się już po raz trzeci. Start i meta usytuowane będą na stadionie w Kiełpinie. Początek Biegu Głównego - godz. 13:30. Biuro zawodów czynne będzie od godz. 11:00. Zapraszamy!

Za nami Santa Run Kartuzy 2018, jedyny i niepowtarzalny, największy tego typu bieg na Pomorzu. Była niesamowita atmosfera, perfekcyjna organizacja i wspaniałe nagrody dla uczestników. Do Kartuz w niedzielę dzięki Akademii Biegowej Kartuzy i Kiełpino (organizator główny: Karol Nowakowski, prezes), wspieranej przez licznych sponsorów, przybyło wiele osób spoza naszego powiatu. Mikołajkowy Festiwal Zdrowia 2018 można zaliczyć do udanych.

Już za kilka tygodni, dokładnie 16 grudnia, w niedzielę, kolorowa fala zaleje Kartuzy! Mowa o fali biegaczy w najróżniejszych świątecznych (i nie tylko) strojach, którzy wystartują w kolejnej edycji biegu mikołajkowego Santa RUN Kartuzy.

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o wysokim poziomie jaki zaprezentowała Julia Gruchała na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bydgoszczy, a już w miniony weekend zawodniczka Akademii Biegowej Kartuzy popisała się kolejnym wielkim sukcesem na Mistrzostwach Polski Młodzików w Bełchatowie. Była to najważniejsza dla młodzików impreza sportowa lekkoatletyczna w kraju. Areną zmagań Mistrzostw Polski U16 czyli roczników 2003-2004 był bełchatowski stadion. W drugim dniu zawodów Julia Gruchała (rocznik 2004) wywalczyła swój pierwszy medal krajowego czempionatu.

W minioną sobotę w Bydgoszczy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce, będące jednocześnie kwalifikacjami do Mistrzostw Polski w tej samej kategorii wiekowej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się zawodniczka rosnącej w siłę Akademii Biegowej Kartuzy. 

Bieg Arasmusa miał miejsce wczoraj w Kiełpinie. To było prawdziwe święto sportu. Do Gminy Kartuzy przybyły rzesze miłośników biegania. Jak czytamy na stronie organizatora, 648 osób dobiegło na metę [...], czyli [było] REKORDOWO! Łącznie we wszystkich biegach – Biegu Rodzinnym Run and Fun, biegach dziecięcych i biegu dla Par mieliśmy ponad 1550 finiszerów! Poniżej zdjęcia z rozdania nagród. Aby dowiedzieć się więcej na temat imprezy, wejdź w ten link. Dziękujemy organizatorom i gratulujemy jak zwykle udanego biegu! Do zobaczenia za rok!