Aplikacja „Szwajcaria Kaszubska” na telefony z systemem Android i iOS jest pierwszą powstałą w ramach współpracy gmin kaszubskich ze stowarzyszeniem Turystyczne Kaszuby. Stanowi mobilny przewodnik, który z łatwością zaprowadzi każdego do wybranej atrakcji, wyznaczając trasę z punktu, w którym się właśnie znajdujecie. Już w momencie przeglądania obiektów widać jak daleko jesteśmy od punktu docelowego.

Oprócz podstawowych atrakcji zawiera również wyznaczone szlaki: rowerowe, Nordic Walking, kajakowe, konne, a nawet trasy narciarstwa biegowego! Dodatkowo zaprasza na wycieczki polecane przez wielu turystów i Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby.

Jedną z najważniejszych części aplikacji jest „PLANER” - do wirtualnego plecaka wrzucamy interesujące nas punkty z tego regionu, które po zaakceptowaniu utworzą niepowtarzalną dla nas wycieczkę! Aplikacja została stworzona w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim, a do prawidłowego działania nie jest potrzebne połączenie z Internetem.

Bezpośredni link do aplikacji w sklepie Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.szwajcaria_kaszubska

Razem z aplikacją powstała nowa strona internetowa: „Szwajcaria Kaszubska”. Jej treść jest spójna z aplikacją, została również zachowana możliwość tworzenia trasy w "PLANERZE" i eksportowania jej do aplikacji. Dodatkowo strona została poszerzona o panel „O regionie”, w którym zamieściliśmy kilka istotnych informacji o nazwie i granicach Szwajcarii Kaszubskiej, pochodzeniu mieszkańców, symbolach Kaszub, języku i zwyczajach Kaszubów!

Od dziś planowanie wycieczki na terenie Szwajcarii Kaszubskiej staje się dziecinnie proste!

Nie trać czasu i ruszaj w drogę już dziś! Dajcie znać jak Wam się podoba!

Miłego użytkowania!

http://szwajcariakaszubska.com/

/źródło: Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby/